Primo Vision Time Lapse - system stałego nadzoru zarodków

Primo Vision Time Lapse  to nowoczesne urządzenie, które umożliwia obserwację całego procesu rozwoju zarodków z bardzo dużą dokładnością, bez konieczności wyjmowania ich z inkubatora, a tym samem wspomaga wybór najlepszego zarodka do transferu na podstawie szerokiej, udokumentowanej informacji.

 

 

Dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom do hodowli tzw. WOW (Well of the Well), w których umieszcza się zarodki oraz zastosowaniu innowacyjnego oprogramowania rozwój każdego zarodka jest indywidualnie monitorowany od chwili zapłodnienia do momentu transferu.

Uzyskane z wysoką (nawet co 5 minut) częstotliwością zdjęcia tworzą film pozwalający na uważne śledzenie całego procesu rozwoju embrionów. Udokumentowany jest przebieg tworzenia przedjądrzy, kolejnych podziałów komórkowych, kompaktacja blastomerów, inicjacja tworzenia blastocelu oraz powstawanie blastocysty a nawet jej wylęganie. System pozwala także na sprawdzenie przez embriologa w każdym momencie aktualnego stadium rozwojowego zarodka, a szczegółowa analiza zapisanych obrazów umożliwia ocenę prawidłowości przebiegu wcześniejszych etapów rozwojowych.

Pozwala określić czas pierwszego i kolejnych podziałów komórkowych, jak również dynamikę  podziałów i różnicowania komórek zarodkowych.

To sprawia, że w porównaniu z klasycznym sposobem obserwacji, ocena kluczowych etapów rozwoju zarodka jest bardziej precyzyjna. Umożliwia ona dodatkowo wykrycie nieprawidłowości, jak np. okresowo pojawiająca się fragmentacja cytoplazmy, wakuolizacja czy multinukleacja, zmniejszających szansę na ciążę.

W efekcie, w procesie transferu zarodka do macicy wybierany jest ten zarodek, którego rozwój przebiegał prawidłowo na każdym etapie podziału komórkowego.

Po zakończeniu obserwacji, każda z pacjentek może otrzymać film z pierwszych chwil rozwoju potomstwa.

Dzięki zastosowaniu systemu Primo Vision możliwym jest ograniczenie zjawiska ciąż bliźniaczych poprzez podajanie pacjentce tylko jednego embrionu i zachowując jednocześnie prawdopodobieństwo uzyskania ciąży.

 

Jak Primo Vision Vitrolife zwiększa szanse na uzyskanie ciąży?

Zobaczcie jak jedni z rodziców cieszą się dwójką uroczych dzieci, które przyszły na świat dzięki technologii time lapse i wykorzystaniu urządzenia Primo Vision, w jednej z klinik in vitro we Francji.

„Po pięciu nieudanych próbach zapłodnienia in vitro w ciągu trzech lat, zdecydowaliśmy się poszukać kliniki, która wykorzystuje najnowszą technologię IVF i zwiększy nasze szanse na uzyskanie ciąży”  -  mówi Ronan, który niedawno został ojcem.

 

 

Primo Vision oferuje wysoką jakość dla pacjentów

„Zdecydowaliśmy się zainwestować w technologię time laps, aby podwyższyć jakość oferowanych usług naszym pacjentom” mówi dr Martigny , ginekolog jednej z klinik we Francji.

System do ciągłego monitorowania zarodów to możliwość poprawy warunków ich rozwoju przy ograniczeniu do minimum stresu dla zarodka.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta

www.vitrolife.com/en/Fertility/Products/Primo-Vision-Time-Lapse-System